Viskas apie darbą
studentams Australijoje
Kas domisi Australija gerai žino apie puikias darbo sąlygas - darbo vietų gausą ir įvairovę, įdomią darbo kultūrą, gyvenimo būdą be streso bei atlyginimą, kuris pilnu etatu lengvai gali siekti 4,000 AUD (€2,560) per mėnesį.

Lietuvos piliečiams, sėkmingai gavusiems studento vizą, yra suteikiamas leidimas dirbti. Šie gali ne tik save išlaikyti, užsimokėti už studijas bet ir pakeliauti ar sutaupyti. Ypač dabar, kai leidžiamos darbo valandos yra neribojimos!
Apie darbo galimybes, atlyginimus ir kitus įdomius dalykus studentams Australijoje papasakosime šiame straipsnyje.
Darbų įvairovė Australijoje nustebina ne vieną atvykusį - nuo sportinių šokių batelių pardavinėjimo iki šunų vedžiojimo. Darbo klausimas dažniausiai kelia daugiausiai streso atvykusiems studentams.
Mes patikiname - darbą tikrai gali susirasti kiekvienas.

Populiariausi studentiški darbai
Kai kurie studentiški darbai nereikalauja ypatingų įgūdžių. Dauguma dirba padavėjais kavinėse ar restoranuose, pagalbininkais parduotuvėse, statybose, hosteliuose ar viešbučiuose.

Įdomesni studentiški darbai

Kas yra pasiryžę įdėti daugiau pastangų ir geba save puikiai pristatyti susiranda ir įvairesnius darbus, pavyzdžiui: banglenčių ar kitų vandens sportų mokyklose bei nuomos punktuose, kaip šunų vedžiotojai ir panašiai pagal interesus.

Įgūdžiais paremti darbai

Tiems, kas geba atlikti specializuotus darbus, tokius kaip masažai, grožio srities procedūros, asmeniniai treneriai, santechnika, automechanika, amatai, biologija, chemija ar kita, galima bus lengviau susirasti darbovietę ir
tęsti darbus toje srityje. O ir atlyginimas yra patrauklesnis.

Darbai vairavimo entuziastams
Vairavimo teises į australiškas pasikeisite atvažiavę. O tuomet atsidarys vartai į tokius darbus, kaip maisto pristatymas
į namus ar kitokio pobūdžio pervežinėjimas.

Darbai versliems

Labiau versliems studentams yra galima itin lengvai gauti Australijos verslo numerį (Australian Business Number, ABN)
ir tuomet dirbti kaip laisvai samdomiems darbuotojams, teikti paslaugas ar pardavinėti prekes.

https://business.gov.au/registrations/register-for-an-australian-business-number-abn

Mokantiems anglų kalbą
Jei puikiai gebi suprasti, rašyti bei kalbėti anglų kalba, atsiveria galimybė tapti anglų kalbos mokytoju tarptautiniams studentams. Tereikia sėkmingai pabaigti 4 - 6 savaičių kursus. Anglų kalbos dėstytojai gali uždirbti net 60-120 AU dolerių per valandą.
Kaip susirasti darbą studentui Australijoje?
Pradėkime nuo to, kad tik atvažiavus į Australiją darbo pasiūlymas nebus padėtas ant lėkštutės. Reikės tam skirti laiko, įdėti pastangų, galbūt net pakeliauti aplink miestą ar užsukti į vieną kitą įmonę pašnekėti su vadovu.


Keli būdai susirasti darbą:
  • Siunčiant CV internetu per darbo paieškos portalus (pvz: Seek, Indeed).
  • Einant tiesiogiai kalbėtis/skambinant į mėgstamas darbovietes šalia namų.
  • Per Facebook grupes. Ieškokite: Jobs in CITY (Sydney/Melbourne/t.t.).
  • Pasiteiraukite mūsų. Bendradarbiaujame su įmonėmis, kurie kreipiasi į mus dėl darbuotojų.
Domina studijos, darbas ir
gyvenimas Australijoje?
Tu ne viena/-as! Kiekvienais metais mes padedame daugybei žmonių atrasti save, norimą kelią su
studijomis, darbu ir kelionėmis Australijoje. Paskambink mums ir pasikalbėsime plačiau apie viską.
Kada pradėti ieškoti darbo?
1
Pirma - išsimiegokite
Tiesa ta, kad tik atskridus į Australiją pirmąsias dienas jus sveikins ne itin malonus jūsų biologinio laikrodžio sutrikimas, geriau žinomas kaip "jet lag". Dėl greito laiko juostų kirtimo skrydžio metu ir 8 valandų skirtumo nuo Lietuvos, organizmas pareikalaus kelių dienų prisiprasti prie naujo rėžimo.

Rekomenduojame šias dienas nestresuoti dėl nieko, leisti sau pailsėti, apsižiūrėti apylinkes ir paturistauti.
Gal beturistaujant užklysite į kokią kavinukę, į kurios kolektyvą norėsite vėliau prisijungti?
2
Antra - kibkite į paieškas
Po 2-5 dienų - gerai išmiegojus - darbo paieškos procesas tampa daug malonesnis. Tai yra metas sukaupti drąsą, iškalbą ir kitus sugebėjimus bei kuo greičiau susirasti darbą, kad jaustumėtės finansiškai saugiai.

Tiem, kas ieškosi specifinio darbo pagal įgūdžius ar kvalifikciją, rekomenduojame iš pradžių susirasti bet kokį studentišką darbą, kad pradėtumėt gauti pajamas. Nuėmus finansinį stresą nuo pečių, galėsite skirti pakankamai laiko susirasti norimą darbovietę.
Jei esate srities specialistas ir jau žinote, kokiame mieste ir rajone gyvensite, tuomet galima pradėti ieškoti įmonių aplink gyvenamąją vietą. Kadangi miestai yra milžiniški, galite pakišti sau koją įsidarbindami toli (net iki 1-2 val važiavimo)
nuo studijų ir namų.
Kiek galiu tikėtis uždirbti Australijoje?
Vietinė valiuta yra Australijos doleris (AUD). Minimalus atlyginimas yra 21.38 AUD per valandą, arba 13.71 EUR. Studentiškų darbų alga svyruoja nuo 25 - 45 AUD (16 - 29 eur) per valandą. Pavyzdžiui, restorane atlyginimas apie 25-30 AUD plius arbatpinigiai. Valytoja gali uždirbti netgi 40 AUD į valandą. Žinoma, specialistų alga dar didesnė. Savaitgaliais priimtina mokėti 50 procentų daugiau, o per valstybines šventes dukart.

Geriausia yra tai, kad dirbti šiuo metu galima neribotą valandų kiekį. (Galioja iki liepos 1, 2023 m.) Vadinasi, norėdami sutaupyti galėsite dirbti pilnu etatu ar net daugiau valandų.


Pavyzdžiui, studentas gaunantis 25 AUD/val atlyginimą ir dirbantis:
  • 30 val per savaitę, uždirbs 3,000 AUD (€1,923) per mėnesį.
  • 40 val per savaitę, uždirbs 4,000 AUD (€2,560) per mėnesį.
  • 60 val per savaitę, uždirbs 6000 AUD (€3,846) per mėnesį.
Įdomu, kaip dėl mokesčių? Juos mokėsite priklausomai nuo to, kiek uždirbsite:

INSERT: Mokesčių lentelė.
Taip. Jeigu moki sekti savo pajamas ir išlaidas, galėsi padengti visas išlaidas, įskaitant mokesčius studijoms.

Ne paslaptis, kad išlaidos Australijoje yra didesnės negu Lietuvoje. Santūriam studentiškam gyvenimui palaikyti - dalinantis kambarį, valgant namie ir retkarčiais kavinėje, keliaujant viešuoju transportu ir per daug neišlaidaujant - per mėnesį prireiks apie 1800 - 2600 AUD. Išlaidos varijuoja priklausomai nuo mokslo kainos.
Susidomėjai studijomis ir darbu Australijoje
bei nori pasikalbėti apie tai?
Nori sužinoti, kaip gauti studento vizą Australijoje ir visas kitas sąlygas? LinAs Australija komanda mielai
tau papasakos daugiau ir atsakys į kilusius klausimus nemokamoje konsultacijoje.