ANGLŲ KURSAI. VIEŠASIS TRANSPORTAS.
SKANIAUSI PASAULYJE VAFLIAI :)

ŠEŠTASIS ĮRAŠAS.
Nu jau tokia populiari pradėjau jaustis, nes jau gaunu prašymų greičiau įkelti įrašą :). Ačiū JUMS visiems, kad
palaikot ir domitės kaip mums sekasi :).

Maniau neseniai rašiau, o jau praėjo trys dienos. Atrodo turim daug laiko, bet jis kažkur pranyksta :), vis koks reikaliukas išlenda,
tai gi apie viską nuo pradžių ;).

Kaip jau visi žinot, pirmadienį prasidėjo mūsų anglų kalbos kursai (labiau tai pavadinčiau studijomis, nes gausim studentų pažymėjimus). Studento pažymėjimas gana naudingas, su juo gali gauti nuolaidas tam tikrose vietose, specialiose, kuriose sudaryta sutartis su tam tikru universitetu. Visą sąrašą gavom pačią pirmą dieną. Yra visai neblogų dalykėlių. Kalbant apie pačius kursus, tai viskas visai kitaip nei tikėjomės. Mums sakė, kad bus galima nelankyti ir ramiai sau dirbti, pasirinkti laisvai laiką, kuriuo nori turėti kursus. Taip, tame yra dalis tiesos, bet viskas priklauso nuo koledžo, kuriame yra kursai. Mūsų koledžas labai rimtai žiūri į lankomumą ir jei praleidi daugiau nei dvidešimt procentų pamokų apie tave praneša migracijos tarnybai ir kaip ir gali atsisveikinti su Australija :) taip, kad nusiteikit, jog jei esat su studento viza, niekam čia neįdomu, ar tu nori dirbti. Tu esi studentas ir turi mokytis :).
Pačią pirmą dieną turėjom atlikti anglų kalbos egzaminą ir pagal jo rezultatus mus paskirstė į grupes. Man turiu pripažinti, buvo sunkoka susikaupti, nes as vis dar pykausi su miegu (dabar situacija ženkliai geresnė). Mes prie pažengusių, bet skirtingose klasėse. Kiekvieną ketvirtadienį turėsim testus, panašius į pirmos dienos. Tačiau penktadienis yra laisvo pasirinkimo diena: gali neiti į paskaitas arba gali rinktis iš kelių siūlomų veiklų, kaip muziejai, ekskursijos arba papildomos pamokos. Mes manau eisim pasižiūrėti "Krokodilo Dandžio". Šiaip kiekvieną dieną po pamokų gali pasilikti papildomose klasėse jei nori, manau aš tai pradėsiu nuo kitos savaitės. Nelabai supratom kaip ir pagal ką mus suskirstė. Mus tiesiog tom šešioms savaitėms prijungė prie studentų, kurie jau mokėsi apie tris mėnesius, o paskui išeisim taip lengvai kaip atėjom :), keista sistema, bet man labai patinka mano dėstytoja (beveik galėtų būti Erikos Džennings sesuo dvynė), jau ir draugų susiradau :), geriausiai sutariu su savo suolo draugu iš Japonijos, vis dar sunkiai pasakau jo vardą, bet mes susišnekam :). Klasėse praktiškai vieni azijiečiai ir jie sudaro savo gang'us:), juodaodžių beveik niekur nepamatysi :). Mes geriausiai sutariam su italų pora, dar vienu italu ir kolumbiečiu, jau net buvom išėję kartu į miestą :).

Labai smagu, visi ieško su kuo bendrauti ir noriai vieni su kitais pažindinasi :). Mūsų kompanijoj kolumbietis ir vienas italas yra iš anglų kursų žemesnio lygio, tai mes truputį vargstam, bet bendraujam ir padedam.
Čia mes turim truputi problemų su viešuoju transportu, antradieni buvo pirmoji mūsų diena naujose klasėse ir pačią pirmą dieną mes pavėlavom :), pamiršau paminėti, kad pavėlavus penkiolika minučių į pamoką, jau skaitosi, kad tu ją praleidai ir jau turi įrašą, kad tavęs nebuvo :), bet man atrodo, kad mes tokios fainos, kad mūsų nepažymėjo. Manau reikėtų paminėti, kad autobusai čia turi talpinimo ribą – niekas negali stovėti erdvėje prie vairuotojo, jei yra autobuse per daug žmonių vairuotojas neleidžia įlipti į vidų ir liepia laukti kito autobuso :). Taip mum ir nutiko tą rytą. Žmonės stotelėje stovi eilėje kaip parduotuvėje ir eina po viena kol vairuotojas pakelia ranką ir parodo, kad viskas :). Mes nežinojom šitos taisyklės tai nors ir atėjom vienos pirmųjų, bet i autobusą netilpom, nes kol susigaudėm atsidūrėm eilės gale.

Kas dar nežinot, čia yra trejos transporto rūšys: autobusai, traukiniai ir keltai. Mum geriausia važiuoti autobusais. Čia yra tokia viešojo transporto kortelė "Opal". Ją pasipildai tam tikra suma ir kas kartą įlipdamas ir išlipdamas turi ją pažymėti ir tau nuskaičiuoja pinigus, mums dažniausiai vienas pravažiavimas iki miesto kainuoja 3,5 dolerių ir tai mums yra daug, nes važinėti reikia kasdien po kelis kartus. Bet yra ir geroji pusė, kai pravažiuoji aštuonis kartus, likusią savaitės dalį važiuoji nemokamai. Kad užsiskaitytų kaip atskiras važiavimas turi praeiti bent valanda ir būtinai tie aštuoni kartai turi būti viena transporto priemonė. Mes jau surinkom šitą skaičių autobusams per šias dienas ir iki pirmadienio važiuosim visur nemokamai (jei važiuosim). Dar vienas geras dalykas, kad sekmadieniais visas transportas, nesvarbu kur, kuo ir kiek, kainuoja po 2,5 dolerio. Tada verta važiuoti aplankyti tolimesnius paplūdimius ir panašiai (mes juose dar nebuvom) :). Taip pat per dieną iš tavęs negali nuskaičiuoti daugiau kaip penkiolikos dolerių, tai gi gali važiuoti į Blue Mountains, kurie yra tolokai ir už visą kelionę sumokėsi tik penkiolika dolerių:). Nice, ne? :). Mes ten jau greitu laiku atsidursim, bet prieš tai reikia susirasti darbą. Aš pripažinsiu jau smarkiai einu į pabaigą su pinigais, bet kažkaip išgyvensiu, nes esu labai nusiteikusi gauti nusižiūrėtą darbą (dėl kurio labai neaišku, bet aš labai norėčiau). Kai kas paaiškės papasakosiu apie tai daugiau, o dabar metas ruoštis rytojaus egzaminui ir taip daug parašiau :).

Myliu Jus visus, pradedu visų smarkiai pasiilgti, norėčiau, kad būtūmėt čia su manim :). Jei norėtumėt, kad daugiau apie ką nors parašyčiau, tai tiesiog pasakykit :). Kaip visada LOVE, KISSES and BEST WISHES:)

p.s. Šiandien valgiau skaniausius pasaulyje vaflius, išleidau paskutinius šiai savaitei skirtus pinigus, tai įdomu pačiai kaip man seksis išgyventi:DD bet manau aš buvau verta po pabėgiojimo :)
Šeštadienį laikysim specialų egzaminą, kuris leidžia dirbti su alkoholiu, nes jei nori dirbti bare ar kavinėje jis būtinas. Būtinas dirbant visur, kur parduodamas alkoholis, net jei tu jo ir nepilstai :). Kadangi lengviausia darbą rasti kavinėse, mes nusprendėme tai padaryti nors tai irgi kainuoja nemažai (teks kažką sugalvoti dėl pinigų) – žiūrėsim kaip seksis ;).
p.p.s. šiandien vienas vietinis norėjo padėti paruošti namų darbus, bet jam nelabai pavyko, aš jam pasiūliau prisijungti į mūsų anglų kalbos kursus:D, bet labai AČIŪ jam už pastangas! :)
DAR TURITE KLAUSIMŲ?
Mielai jums atsakysime