Gyvenimas Australijoje

Apie šią nuostabaus grožio gamta, paplūdimiais ir išskirtiniu gyvenimo būdu pasižyminčią šalį jau tiesiog sklinda legendos. Ir tai nėra tik tuščios kalbos - dauguma išvykusių šią šalį taip įsimyli, jog svajoja ten pasilikti bent keliems metams! Išties, kartą nuvykus į Australiją, dažnai nebesinori išvažiuoti. O išvykus, neretai pati didžiausia svajonė būna čia sugrįžti.

Vis dėl to šis straipsnis skirtas apžvelgti kitai, ne taip gerai svetimšalio akiai pastebimai didžiulės šalies pusę - gyvenimo Australijoje kainą. Gyvenimas Australijoje yra beprotiškai smagus, bet kartu ir... užgrūdinantis. Nei vienas iš ten negrįžta toks pat – patirtis, įgyta bandant suderinti studijas, darbą ir malonumus praverčia visam likusiam gyvenimui. Tačiau jeigu tokiam intensyviam gyvenimui pasiruoši dar prieš išvykstant, viskas bus gerokai paprasčiau.

Todėl paruošėme straipsnį apie gyvenimo Australijoje pradžiamosklį, kuris, tikimės, padės susipažinti su Australijos pragyvenimo lygiu ir galbūt net pasirinkti miestą.
PRAGYVENIMO KAINOS
Australija garsėja ne tik savo paplūdimiais ir svaiginančiomis galimybėmis, o ir aukštu pragyvenimo lygiu.

Pavyzdžiui, nuomos kainos čia išties gerokai didesnės nei mums įprasta matyti. Vienam žmogui už nuomą dviviečiame kambaryje gali tekti pakloti net ir $250 AUD. Žinoma, australiškų atlyginimų dydis leidžia be vargo išsinuomoti puikius būstus net ir dar didesnėmis kainomis, tačiau apie darbus daugiau kalbame šiame mūsų puslapyje).

Daugiausiai į Australiją tarptautinių studentų pritraukiantis miestas – Sidnėjus. Tad šio miesto pavyzdžiu toliau ir remsimės. Paskaičiavome, kad atmetus mokestį už studijas, pragyvenimas Sidnėjuje savaitei atsieitų tarp 280$ - 430$ Australijos dolerių.

Ar įmanoma studijuojant tiek užsidirbti? Mūsų klientų patirtis rodo, kad ne tik įmanoma, o visiškai normalu dirbant Australijoje save savarankiškai išlaikyti, susimokėti už studijas ir net pasitaupyti kelionėms.
Tai štai žadėtasis pragyvenimas Sidnėjuje:
O jei norite sužinoti kainas kituose Australijos miestuose, nuo nuomos kainos išskaičiuokite 20%.
Visos kitos išlaidos (išškyrus transportą) net ir mažesniuose miestuose bus labai panašios.
Tad nerekomenduojame miesto rinktis pagal vyraujančias kainas. Mat brangesnį pragyvenimą Sidnėjuje atpirks geresnės darbo galimybės ir didesnis pigesnių studijų pasirinkimas šiame mieste.AUSTRALIJOS MIESTAI IR GYVENIMO BŪDAS


Renkatis miestą nesiūlome mesti burtų. Kur kas geriau susipažinti su pagrindiniais Australijos miestų bruožais ir pagal tai nutarti, apie kurį verta pasidomėti daugiau. Be to tarptautiniams studentams patys palankiausi miestai yra keli, kuriuos toliau ir apžvelgiame:
SIDNĖJUS
Sidnėjus be abejonės yra gyvybingiausias ir kosmopolitiškiausias Australijos miestas. Jame telpa viskas - istorija, gamta, paplūdimiai, kultūra, menas, mada, maistas ir dizainas. Be to Sidnėjus laikomas Australijos verslo sostine. Daugumos tarptautinių korporacijų, veikiančių Australijoje, būstinė yra Sidnėjuje. Tai lemia ir tai, jog baigęs studijas studentai turi daugiausiai galimybių įsidarbinti pagal naujai įgytą profesiją. O bestudijuojantys taip pat rekordiškai greitai susiranda darbus.

Šis miestas išsiskiria kaip vienas gražiausių pasaulio miestų. O pakrantėse nusidriekusios ištisos mylios paplūdimių diktuoja ir lengvą gyvenimo ritmą

Klimatas: Sidnėjuje vyrauja Viduržemio jūros regiono klimatas. Vasara yra šilta ir karšta, žiemos – švelnios.

Vidutinė nuomos kaina: $283 AUD
MELBURNAS
Melburnas laikomas vienu iš geriausių studentams palankiausių miestų pasaulyje. Jis pasižymi savita atmosfera ir yra vertinamas dėl savo kultūros, mados, maisto ir gėrimų. Kiekvienais metais mieste rengiami svarbūs sporto renginiai, tokie kaip „Australian Open", „Formulė 1" ir Melburno taurė.

Istoriniai Melburno pastatai ir moderni architektūra sukuria gyvybingą ir įsimintiną miestą.

Miestas gali pasiūlyti daugybę apgyvendinimo ir darbo galimybių, aukštą pragyvenimo lygį.

Klimatas: Melburnas pasižymi ryškiais oro salygų svyravimais. Orai net per valandą gali staiga pasikeisti bent kelis kartus. Vasaros šiltos, o žiemos itin atšiaurios.

Vidutinė nuomos kaina: $243 AUD
ADELAIDĖ
Penktas pagal apgyvendinimo tankumą Australijos pietuose įskūręs miestas - Adelaidė balansuoja tarp didmiesčio kultūros ir lengvo gyvenimo būdo. Dėl nedidelių atstumų tarp svarbiausių olankytinų vietų, Adelaidė dažnai vadinamas „20 minučių miestu". Atviri parkai, nesibaigiantys renginiai ir festivaliai, garsūs vyno regionai, laimingi vietiniai gyventojai ir trumpos iškylos paplūdimyje - visa tai yra ryški Adelaidės kasdienybė.

Klimatas: švelnios žiemos ir šiltos, sausos vasaros.

Vidutinė nuomos kaina: $218 AUD
BRISBENAS
Brisbenas yra Kvinslando sostinė, žinoma kaip Australijos Saulės valstija. Miestas yra populiarus dėl savo gyvenimo būdo lauke, nes jame vyksta neįtikėtinos sportinės veiklos ir renginiai, rengiami ištisus metus.

Studijos Brisbene užtikrins, kad visus metus galėsite mėgautis gyvenimo būdu lauke ir įvairiais nemokamais renginiais mieste.

Klimatas: subtropinis. Šilta ištisus metus: vasaros karštos, o žiemos sausos.

Vidutinė nuomos kaina: $233 AUD
PERTAS
Turtingas gamtos ištekliais Pertas turi išvystytą ir stiprią ekonomiką. Be to Pertas yra žinomas kaip vienas saugiausių Australijos miestų, turintis palyginti mažas pragyvenimo išlaidas ir draugiškas bei įtraukias bendruomenes. Šį miestą ypatingai mėgsta ramybės ieškantys keliautojai, nors tarptautiškumu šis miestas pasižymi kone mažiausiai, lyginant su visais kitais.

Klimatas: Pertas didžiąją metų dalį yra šiltas, tačiau vasara vėjuota, o žiema lietinga.

Vidutinė nuomos kaina: $205 AUD

GOLD COAST
Tarp paplūdimių ir atogrąžų miškų įsikūrusi "Auksinė pakrantė" savo atmosfera ir gyvenimo būdu užburia daugelį čia atvykusiųjų. Atrodo, jog gyvenant saulės ritmu, čia galėtum praleisti visą gyvenimą, karjerai ir darbams liekant antrame plane. Ankstyva kava jaukioje kavinėje ar saulėlydžio stebėjimas – tai didžiausi malonumai, leidžiantys patirti „čia ir dabar" akimirką.

Vis dėl to tai yra kurortinis miestas, vasaromis pritraukiantis krūvas turistų. Todėl pasibaigus sezonui ir staiga sumažėja darbų pasiūla. Tad šį miestą rekomenduojame rinktis turintiems didesnį biudžetą ir santaupų.

Klimatas: Saulė ir šiluma ištisus metus. Sausį - kovą galimi atogrąžų ciklonai.

Vidutinė nuomos kaina: $200 AUD
DAR TURITE KLAUSIMŲ?
Mielai jums atsakysime
Užduoti klausimą